Lisanslı Programlara (Modefrontier ve Catia) Bedava Sahip Olma (Akademik Lisans)
    

Doktora Tezim için çalışmalarım kapsamında aşağıdaki yazılımlara lisanslı sahip oldum. Bunun nasıl yapılabileceğini bu yazımda anlatacağım.

Öncelikle, optimizasyon çalışması için Modefrontier programını kullanmaktayım. Bu Modefrontier optimizasyon programı yardımıyla, Ansys fluent, abaqus, catia, mpcci vs. ticari yazılımlar birlikte kullanılabiliyor. Isı transferinin maximum ve ısı değiştirgeci hacminin minimum olmasını hedeflediğim çalışmamda, Ansys Fluent ile ısı transferini hesaplatıyorum, optimizasyon programına gönderiyorum.

"https://academy.esteco.com/academy" adresinden kayıt olup, öğrenci belgesi vs. sisteme yükledikden sonra üye oluyoruz (Onaylama işlemi vs. bir kaç gün alabilir.). Üyelik onaylandıktan sonra sisteme giriş yapıp akademik lisans demo için başvuruda bulunuyoruz. Benim ile Modefrontier tarafından iletişime geçildi ve eğer çalışmalarımda kendilerinin yardımını kabul edersem (makalede atıf, kendilerinin enginsoft dergilerinde yayın yapmak gibi) bir yıllık lisans sağlanacağını belirttiler ve ben kabul ettim. Daha sonra size lisansı e-mail ile gönderiyorlar. Aşağıda Modefrontier ile ilgili bir çalışmamı görebilirsiniz.

 

İkinci olarak ise, Catia'nın öğrenci sürümüne 12. Kasım. 2017 tarihine kadar bedava sahip olabilirsiniz. Bu bedava sürümü nerden indireceğimi benimle paylaşan (MiUtek)'e saygılar :)

Aynı şekilde "https://academy.3ds.com/en" adresine giriyoruz ve üye oluyoruz (öğrenci belgesi vs. sisteme yüklüyoruz.) Bir gün sonra üyeliğin onaylandığına dair bana geri döndüler. Aynı siteye girip dosyaları Catia V5'i tıklayarak indiriyoruz.
Eklenme Tarihi : 14-10-2017     Hazırlayan : MnK     Görüntüleme : 3845


Geri Dön